ایوبی کدام خواسته دولت روحانی را برآورده نمی کرد؟


حامد یامین پور - گروه فرهنگی رجانیوز: در آخرین روزهای دولت یازدهم شاهد یک تغییر مهم در وزارت ارشاد هستیم. بنا به تصمیم صالحی امیری، حجت اله ایوبی که از آغاز کار دولت روحانی در سمت ریاست سازمان سینمایی فعالیت داشته جای خودش را به محمدمهدی حیدریان مشاور ارشد وزیر داد. اتفاقی که شاید از ابتدای ورود حیدریان به این وزارت خانه در دوره صالحی امیری بسیاری آن را پیش بینی کرده بودند.


این انتصاب که رقم خوردن آن تنها چند ماه مانده تا پایان عمر دولت یازدهم خود محل پرسش و ابهامات فراوان است یک پیام تبریک جالب را به همراه داشته. اگر چه تبریک های متداول به مانند هر انتصابی از جانب تعدادی از اهالی سینما تا این لحظه بیان شده اما شاید عجیب ترین تبریک را یکی از یاران قدیمی حیدریان برایش فرستاده باشد.

علیرضا رضاداد که از دوستان قدیمی و مدیران همراه حیدریان در منساب مختلف از سال های پیش بوده است در خصوص این انتصاب می گوید:« با توجه به حُسن استقبالی که جامعه سینمایی از حضور ایشان در ارشاد در سه ماهه گذشته نشان دادند، فکر می‌کنم ایشان سرمایه جدی است که حضورشان در سینما منشأ تحول جدی خواهد بود و رفع نیازها امروز سینما را به همراه خواهد داشت.» اینکه تحول جدی در این سه ماه چگونه قرار است اتفاق بیفتد سؤالی است که شاید تنها رضاداد بتواند به آن پاسخ بگوید.

عجیب تر از این مدل استقبال برخی زمینه های رفتن حجت اله ایوبی از سازمان سینمایی است.

از طرفی به دلیل حواشی ایجاد شده در جشنواره فجر امسال که زمینه افزایش کدورت ها میان اهالی سینما با ایوبی را فراهم کرد، موجی از انتقادات و دلگیری ها به سوی مدیران سینمایی دولت روانه شد و برخی از آن ها در گفتگوی افخمی با ایوبی در برنامه «هفت» مطرح شد. اتفاقی که البته زمینه های آن پیش تر وجود داشت.

پیش از این منیژه حکمت تهیه کننده سینما به ناامیدی از دولت روحانی یاد کرده بود. وی در گفتگویی به فعالیت هایش در انتخابات 92 در حمایت از روحانی اشارهکرد و در پرسش و پاسخی اینگونه می گوید: "از زمان روی کار آمدن دولت روحانی تغییری احساس کرده اید؟
حکمت: من در این دوره ناامید شدم و متاسفم.
اگر به سال ۹۲ برمی گشتید با توجه به شرایط الان، طومار حمایت از روحانی را امضا می کردید؟
حکمت: نه، نمی کردم."

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.