منصوریان:آقای زمانی!سه ماه روزه زبانی بگیر/استقلال به هم ریخته است

منصوریان:آقای زمانی!سه ماه روزه زبانی بگیر/استقلال به هم ریخته است

در آزادی بازی کردن بهتر است چون به ورزشگاه آزادی رسیدگی ویژه ای می شود

 علیرضا منصوریان در نشست خبری پیش از مسابقه تیمش با سایپا اظهار داشت: درباره بازی فردا باید بگویم میزبان سایپاست. بازی را از تختی به آزادی نقل مکان شد. در کیفیت بازی قطعا تاثیر خواهد داشت. در آزادی بازی کردن بهتر است چون به ورزشگاه آزادی رسیدگی ویژه ای می شود.
وی خاطرنشان کرد: سایپا تیم بسیار خوبی است و از کادر فنی و بازیکنان خوبی سود می برد. به خصوص آقای فرکی که برای من بسیار قابل احترام است و فکرمی کنم بازی بسیار سختی را در پیش داریم. چون هر دو تیم از بازیکنان تکنیکی برخوردار هستند و بازی را زیبا می کنند. ما این روزها با چالش های بزرگی دست و پنجه نرم می کنیم. ما بازی سختی مقابل سایپا داریم چرا که این تیم در بازی های اخیر توانسته بازی های خوبی را انجام دهد و به مسابقات بازگردد. از طرفی از مسوولان سایپا تشکر می کنم با انجام بازی در ورزشگاه آزادی موافقت کردند چون هم باعث شد هواداران راحت تر به ورزشگاه بیایند و کیفیت بازی بهتر شود.
منصوریان در ادامه درباره اینکه  بازیکنان به خاطر مشکلات مالی اعتراض کرده اما زمانی عضو هیأت مدیره استقلال می‌گوید بازیکنان حق اعتراض نداشته‌اند زیرا 50 درصد از پول خود را گرفته‌اند، گفت:بیان داشت: عوامل یک باشگاه همه برای یک هدف تلاش می کنند و آن هم موفقیت یک تیم است. بین تیم های پرطرفدار و تیم های معمولی همیشه فرقی وجود دارد و آن این است که تیم های پرطرفدار باید از شأن تیم خود نیز دفاع کنند. 
وی خاطرنشان کرد: باشگاه هایی مثل استقلال و پرسپولیس که هوادار دارند تا رتبه های بعدی تراکتور، ذوب آهن، سپاهان، فولاد و حتی سیاه جامگان که نزدیک نام ابومسلم است چندین هزار جمعیت دارند. همه ما عضو یک خانواده هستیم و تمام اتفاقات را باید با هم پشت سر بگذاریم. بارها به صورت حضوری و حتی از طریق رسانه ها به زمانی گفتم خیلی مواقع بهترین  کمک سکوت است و نباید تحت هر شرایطی مصاحبه صورت بگیرد. حتی گاهی سکوت می تواند بهترین کمک برای یک تیم باشد. کمترین توقع من و تیم استقلال از آقای زمانی همین بوده است. ما 9 دستیار فنی به تیم اضافه کردیم و دو عضو پزشکی به تیم اضافه شده است و 11 بازیکن تیم جابه جا شده اند. با این شرایط وقتی می خواهید مسابقه ای را برگزار کنید برای هماهنگی نیاز به زمان است. بهترین مساله برای از بین رفتن این چالش زمان است. از ایشان خواستم اگر می خواهند کمکی به مجموعه انجام دهند سکوت بهترین کمک است.
سرمربی استقلال اذعان داشت: جهانیان در 8 ماه گذشته مصاحبه ای را انجام نداده است و بعد از پایان هر مسابقه با من تلفنی صحبت می کند. چه ببریم و چه ببازیم به من می گوید هیات مدیره پشت تو است و با قدرت به کارت ادامه بده و به انقلاب جوانگرایی که در تیم انجام داده ای ادامه بده.
 وی افزود: شما همیشه از من گلایه می کنید که چرا من کم مصاحبه می کنم. اما من باید بگویم فاصله بین دو بازی و کنفرانس میانگین 4 روز است و نباید همیشه مدام در حال صحبت کردن باشید. من از زمانی گلایه دارم او در حوزه مسایل مدیریتی ، فنی و حتی مالی و در واقع همه چیز مصاحبه می کند و ما هم همیشه تلاش کردیم قداست او ضربه نخورد و خیلی از مواقع حتی صحبت های او را نشنیده می گیریم. شما نگاه کنید افتخاری مدیرعامل باشگاه است لازم نیست حتما ما همیشه مصاحبه های او را بخوانیم. من حتی مصاحبه دیروز زمانی را هم نخواندم فقط از خرمگاه خواستم کلیت صحبت های او را به من بگوید. باید بگویم مصاحبه های ایشان قطعا به ما اسیب می رساند حتی در بازی فردا شاید لطمه بخوریم اما می خواهم دلیل دو روز تمرین نکردن مان را در اینجا بگویم. چون بازیکنان تیمم فقط 40 درصد از پول قراردادشان را دریافت کردند. 30 درصد در زمان آقای افشارزاده  و 10درصد در زمان مدیریت افتخاری و در واقع 30درصد از قرارداد بازیکنان هم از بین رفته است چون امور مالیاتی مبلغ یک میلیارد از حساب باشگاه برداشت کرد و مبلغ یک میلیارد و 200 تومان هم از اسپانسرهای باشگاه برداشت شده است که من شب گذشته به مدیرعامل تیم اعلام کردم که باید از حق هواداران مان دفاع کنیم چون در زمان مدیریت ایشان 4 میلیارد تومان از حساب باشگاه به حساب بازیکنان خارجی واریز شده است. 
 
منصوریان افزود: من دقیقا شرایط بازیکنان را درک می کنم و باید به طور قاطع بگویم هیچ بازیکن استقلال خارج از عرف و قراردادها پولی را اضافه نکردند و نخواهند کرد. از این موضوع در ابتدای فصل هم افشارزاده تمکین کرده و هم آقای افتخاری در مدیریت خود استقبال ویژه ای را انجام داد. من می خواهم راحت با هواداران استقلال صحبت کنم. ما وقتی برای لیگ قهرمانان آسیا استارت کار را زدیم در نیم فصل رقابت های لیگ قرار داشتیم و من به بازیکنان تیمم اعلام کردم ما هیچ پولی برای پرداخت کردن نداریم و هرکسی که نمی تواند بماند می تواند از تیم جدا شود. حتی به بازیکنان استقلال اعلام کردم که من به رختکن تیم می روم هرکس که با من به زمین برگشت می فهمم که او بازیکن استقلال است و دلش با تیم. بازیکنان استقلال تاکنون مردانه بازی کردند و حتی یک نفر هم تا قبل از با التعاون هیچ حرفی از مشکلات مالی نزد اما بعد از پایان این بازی بازیکنان مشکلات خود را عنوان کردند و حتی به من گفتند با افتخاری مدیرعامل باشگاه صحبت خواهیم کرد تا مشکلات حل شود. وقتی به تهران بازگشتیم هیچ پولی به بازیکنان پرداخت نشد و آن هم دلیلش این بود که پولی در حساب نبود که بخواهد پرداخت شود. 
منصوریان درباره اسپانسرهای تیم و نحوه پرداخت آنها ادامه داد: ما دو اسپانسر اصلی داریم که بانک کوثر یکی از آنهاست که باید بگویم واقعا حتی بیشتر از استاندارد خود به ما پول پرداخت کرده است در کنار او  همراه اول هم همین کمک ها را به عوامل تیم داشته است. الان از صدوقی مدیرعامل شرکت همراه اول می خواهم در این شرایط سخت به کمک ما و استقلال بیاید. من آدم خودخواهی نیستم چون شرایط را درک می کنم می خواهم هم به ما کمک شود و هم به مجموعه پرسپولیس تا این دو تیم همچنان به موفقیت های خود ادامه دهند. 
 وی ادامه داد: بهنام برزای تا به حال فقط 40 درصداز پولش را گرفته و باید بگویم 70درصد از فصل قبل هم طلبکار است. این شرایط برای همه بازیکنان مشابه است و باید اعتراف کنم بازیکنان اصلا شرایط روحی خوبی ندارند و در واقع عصبی هستند و اگر این روند ادامه داشته باشد قطعا مصدومیت ها و مشکلاتی برای تیم ما به وجود خواهد آمد. به همین دلیل ما تصمیم گرفتیم به خاطر این شرایط روحی بد تمرینات را تعطیل کنیم. بازیکنان امروز برای تمرین آمده بودند و به زمانی عضو هیات مدیره باشگاه اعتراض داشتند. چون  او اعلام کرده بازیکن 100میلیونی 900 میلیون پول دریافت کرده است. در اینجا می گویم ای کاش آقای زمانی این  حرف ها را نمی زد. 
به گزارش کاپ،منصوریان ادامه داد: حرف های زمانی باعث شد تیم ما از داخل بهم ریخته شود. واقعا در قواعد فوتبال چنین حرف هایی می  گنجد چون هر بازیکنی بسته به شرایط زمانی قیمتش فرق می کند. بازیکن وسیله نقلیه نیست که برای او قیمت ثابت بگذاریم. بازیکنان استقلال به خاطر آبروی ملی در بازی مقابل التعاون بازی کردند و حق آنها این نبود که اینطور با آنها حمله شود. در حال حاضر باید بگویم  همه از آقای زمانی دلخور هستند. یک مثال برایتان می آورم رونالدوی پرتغالی در سال های اول هزار دلار مبلغ قراردادش بود و الان به همراه مسی گرانترین بازیکن جهان است. یک بازیکن برای باشگاه قبلی اش 100میلیون قرارداد داشته و بعد از پیشرفت می تواند قیمت قراردادش بیشتر شود.
منصوریان تصریح کرد: از آقای زمانی خواهش می کنم سه ما صحبت نکند و سکوت کند. تمام کنفرانس خبری امروز من فقط مربوط به ایشان بود و مسایل روحی و روانی بازیکنان و اصلا نتوانستیم درباره مسایل فنی صحبتی را انجام دهیم. 
 وی اظهار داشت:  من از آقای زمانی می خواهم سه ماه روزه زبانی بگیرد . تیم ما در بدترین شرایط است و با یک حالت تعادلش بهم می خورد. شنیده ام ایشان گفته است عوامل را شناسایی کردیم. عواملی وجود ندارد. کادر فنی و بازیکنان و مسوولان باشگاه همگی یک تیم هستیم. 
منصوریان درباره اینکه با توجه به اینکه استقلال تمرین نکرده است آیا برای بازی فردا آماده است یا خیر گفت: شما مطبوعات در رشد فوتبالی ها خیلی تاثیر دارید. ما اگر بازیکنی را از لحاظ روحی روانی در شرایط مناسب داشته باشیم بهتر از آن است که بازیکن فقط از لحاظ فیزیکی آماده باشد. من خود زخم خورده نفت هستم. در تیم نفت هتل و پول نداشتیم اما اتحاد و همدلی همیشه وجود داشت. در استقلال هم اتحاد و همدلی است اما استقلال با تیم نفت فرق می کند. 
 وی اذعان داشت: ما در نفت فقط پاسخگوی رییس باشگاه می شدیم اما استقلال 30 میلیون هوادار دارد و پرسپولیس هم همین مقدار طرفدار. در خانواده ما هم استقلالی و هم پرسپولیس وجود دارد. من و برادرم دشمن هم نیستیم حتی اگر او پرسپولیسی باشد برای هم کری می خوانیم و این باعث ایجاد نشاط می شود. 
سرمربی استقلال درباره حرکت دروازه بان نفت در بازی مقابل پرسپولیس گفت: از این فضاها خارج شوید. شما باید کمک کنید تا از این فضای خطرناک دور شویم. حتی اگر درختی ساقه اش کج است بزنید اما نگویید ساقه اش کج است. من بازی نفت را ندیدم زیرا با هر دو تیم بازی کرده بودم و لزومی نداشت که تماشاگر بازی باشم و فقط هایلایت بازی را دیده بودم. 
منصوریان درباره اینکه باران چشمه از وی خواسته درباره تغییر قوانین نظامی مصاحبه ای را انجام ندهد گفت: باران چشمه رفیق صمیمی من است و به او می گویم چشم دیگر صحبتی انجام نمی دهم اما باید این را هم بگویم باید از حق تیم من و سایرین دفاع شود. من نظامی نیستم اما سه دوره عضو تیم ملی ارتش بودم و حتی یک دوره هم قهرمان ارتش های  جهان شدم اما وقتی ایشان می گوید مصاحبه ای را انجام ندهد با دیده منت قبول می کنم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.