۵ فرمان موفقیت از ریچارد برانسون

 

1 سخت تلاش کنید؛

 

شما اگر می خواهید در هر کاری که در آن قدم گذاشتید موفق شوید، باید سخت تلاش کنید؛

نباید تصور کنید موفقیت راهی آسان است و اگر سخت است پس اشتباه است؛ خیر ، بلکه برعکس، اگر راه موفقیت آسان بود، همه ثروتمند و موفق می شدند؛

اما آیا چند نفر از اطرافیانتان ثروتمند و موفق هستند؟ ایا زندگی راحتی داشتند؟

 

2  متخصص شوید؛

 

در هر کاری هستید، در هر رشته ای که فعالیت می کنید، در هر حوزه ای که مشغول هستید، باید تمام ریز و بم آنرا بلد باشید. نباید از کوچکترین قسمت آن هم غافل بمانید و آنرا فراموش کنید.

 

اگر می خواهید موفق شوید و سریع تر ثروتمند شوید، باید در کاری که مشغول آن هستید، متخصص شوید، نه به خاطر اینکه بیشتر پول کسب کنید، بلکه به خاطر اینکه هوشمندانه تر کار کنید.

 

3 از آموزش و نشان دادن راه صحیح به دیگران نترسید؛

 

اگر فکر می کنید راه صحیح موفقیت و آموزش دیگران می تواند باعث تبدیل شدن آنها به رقیبتان و بعد ضرر شما شود سخت در اشتباه هستید.

زیرا نه تنها این طور که فکر می کنید نیست، بلکه برعکس، دقیقا کمک کردن به دیگران باعث می شود، شما ابتدا دانسته های خودتان را محک بزنید و بعد نیروی کمکی را در مسیر موفقیت به تیم تان اضافه کنید.

هر فردی که از کاری شما راضی باشد و یا از شما خاطره خوبی در ذهن داشته باشد، خواسته یا ناخواسته تبدیل به یک منبع تبلیغات سیار برای شما خواهد شد، پس به قدرت سخن پراکنی اطرافیانتان شک نکنید.

 

 4  روابط اجتماعی قدرتمند داشته باشید؛

 

موفق ترین افراد  با معلومات ترین افراد نیستند !

موفق ترین افراد افرادی هستند که می دانند چطور با دیگران روابطی خلق کنند و از آن روابط به نفع هردو طرف استفاده کنند.

 

یکی از ویژگی های بارز افراد موفق، ایجاد و مدیریت منابع انسانی است. شاید مدیران ارشد شرکت های برتر دنیا، واقعا به اندازه مهندسین و کارمندان آن شرکت معلومات و تخصص نداشته باشند، اما بهتر از آنها می دانند چطور مردم را مدیریت کنند تا در جهتی که برای هردو طرف سودمند است حرکت کنند.

 

5 از اشتباهات درس بگیرید؛

 

نباید از کنار هر اشتباهی به راحتی بگذرید.

از هر اشتباهی باید درس بگیرید و اگر اینکار را نکنید، زندگی آنقدر شما را مردود خواهد کرد تا درس را یادبگیرید تا به مرحله بعد بروید، این یک «قانون» است.

 

در زمان مدرسه به ما یاد داده اند، افراد موفق کسانی هستند که کمتر اشتباه می کنند (شاگردان اول کلاس) در صورتی که در زندگی واقعی، افراد موفق آنهایی هستند که زیاد اشتباه میکنند و از  اشتباهاتشان درس می گیرند و تجربیاتی باارزش تر از افرادی دارند که کمتر اشتباه می کنند و در نتیجه هیچ تجربه ی باارزشی ندارند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.